Home

Prohlédnuté produkty

Výrobci

Gew.88 Danzig 1890, v.č. 3992

1592

Již použité

Gew.88 Danzig 1890, v.č. 3992

Více informací

Tento produkt již není na skladě

Zakoupením tohoto produktu získáte až 172 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 172 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 34,40 Kč.


17 256,20 Kč s DPH

Více informací

Nabízená flinta Gewehr 1888 je již dnes docela raritní. Jedná se totiž o čistě německé provedení (na zbrani jsme nikde nenašli žádnou tureckou značku), navíc je zbraň ještě v původním, rámečkovém provedení. To znamená, že nabíjení probíhalo prostřednictvím nábojových rámečků, které obsahovaly pět kusů nábojů. Náboje se spolu s rámečkem umístily shora do nábojové schránky při otevřeném závěru. Po zasunutí posledního náboje do komory rámeček svou vlastní vahou vypadnul ze schránky spodem.
U novějšího provedení, které je již uzpůsobeno pro nabíjení prostřednictvím nábojových pásků, nábojová schránka již neobsahuje záchyt pro rámeček a navíc je otvor, kterým rámeček původně vypadával, zaslepen speciální krytkou.

Tato námi nabízená zbraň má veškeré značení původní a hezky čitelné (tedy i na pažbě). Pažba sama je zachovalá a s pěknou kresbou dřeva. Na zbrani se na kovových částech ve velké míře vyskytuje původní brynýr, místy s historickou patinou. Pouzdro závěru je bílé. Předností je hlaveň, která je jako zrcadlo, vývrt má hezké drážky s ještě velmi dobrými hranami.

Zbraň byla včetně všech hlavních částí prokazatelně vyrobena před 31.12.1890, jedná se tedy o zbraň kategorie D, volně prodejnou plnoprávným osobám, starším 18 let.

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: